Thomas Hardy
„Pokud existuje cesta k Lepšímu, je nutné
se nejdříve plně podívat na Nejhorší“.

Požádejte o pomoc, ozvu se Vám

Co čekat v terapii

Účelem tohoto textu je poskytnout Vám základní informace o Vašich právech jako klienta a seznámit Vás s průběhem typického psychoterapeutického sezení. 

První, co je nutné zmínit, je, že vy jako jedinečná bytost vstupujete do psychoterapie s problémy a výzvami, kterým čelíte ve svém životě, které jsou jako Vy jedinečné. Mým úkolem bude pomáhat Vám vyjádřit to, o čem přemýšlíte, co cítíte a prožíváte. Měli byste mě považovat za takového průvodce, který s Vámi bude prozkoumávat Vaše problémy, životní situace a všechny Vaše osobní zkušenosti. Nelze očekávat, že to budu já, kdo Vám bude radit, jaká rozhodnutí máte ve svém životě udělat. Místo toho Vám pomůžu soustředit se na vlastní myšlenky, pocity a Vaše rozhodnutí. 

Existují dva důvody, proč Vám nemohu jako klientovi poskytovat radu. Jste jiný člověk, a proto nemohu ani nemám právo Vám říkat, co byste měl (a) udělat se svým životem. A také, což vyplývá ze zkušeností psychoterapeutů, klientům málokdy tyto rady prospívají.  

V terapii se budeme věnovat Vašim tématům a těžkostem, které prožíváte, což nebude vždy snadné. Také se nepovede je vyřešit za jedno nebo dvě sezení, ale bude potřebné nechat řešení tak dlouhý čas, jak bude Vaše situace vyžadovat.

Je důležité, abyste věděli, že veškeré informace v terapeutickém sezení jsou důvěrné, s výjimkou spáchání trestného činu, dle platných zákonů. 

Budete-li mít nějaké dotazy ohledně psychoterapie, máte právo začít o nich hovořit kdykoli. Pokusím se Vám, co nejotevřeněji je zodpovědět. 

Závěrem mohu říci, že psychoterapie je příležitost, jak prozkoumat do větší hloubky, kdo jste, co chcete a jak chcete žít. Bude mi potěšením Vás na této cestě doprovázet.

Copyright © 2010 moje-psychoterapie. ALL Rights Reserved web & design www.graphica.cz
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! web + design + webmaster